Nägemata Eesti - motoseiklus

Nägemata Eestit toetab

Võõrustajad räägivad

"Tagasiside on ainult positiivne, mul ei ole ühegi asja kallal nokkida. Motomehed ja -naised tunduvad olevat sellised muhedad ja söbralikud inimesed. Kord oli majas, midagi ei löhutud. Lahkudes jäi järgi puhas territoorium. Kui köik külalised nii toredad oleksid, siis oleks seda tööd lausa lust teha. Järgmiste kohtumisteni! Mönusat suve!"
"Koostöö toimis eeskujulikult, suhtus korraldajatega suurepärane ja etapil osalejad võrratud. Kindlasti võõrustame soovikorral ka edaspidi."

Meedia meist

Harju Elu
22.06.2022
Laupäeval, 18. juulil peetakse Kosel ning osalt ka naabrite teedel Eesti motoorienteerumise sarja kolmandat etappi Harju Keskmine. Korraldajad loodavad, et võistlema saabub vähemalt 60–70 tsikliomanikku.
Postimees
09.09.2022
Mis juhtub mootorratturiga, kes satub motoorienteerumise võistlusele nii, et tal seda üldse plaanis polnud? Ta saab mitu hädavajalikku õppetundi. Ta vaimustub jäägitult ja plaanib minna uuesti.
Saarte Suvenädal
03.06.2022
Nägemiseni Nägemata Eestis!
Eestimaa suvi on lühike ja ilus, mõnede hinnangul ka parim aeg reisimiseks ja kodumaa avastamiseks. Suvi on ka puhkuste aeg ning seda vähest aega kasutatakse välismaale sõitmiseks.
Anneli Tarkmeel
Lääne Elu
03.06.2022
Laupäeval on Piirsalus motoorienteerumine ehk orienteerumise võistlus mootorratastel. Tegemist on orienteerumissarja „Nägemata Eesti” teise etapiga, mis kannab nime Läänerindel. Kokku on sarjas seitse etappi, esimene neist, Mulgimadin, toimus Viljandimaal Pinska külas, sellele järgnes kontaktivaba etapp Saaremaal, mis tuli läbida 15. juunist 3. juulini. Järgmine etapp on 18. juulil Harjumaal algusega Kose vallas. Sarja korraldaja Tom Külaotsa sõnul on võistlus kahes klassis – asfaldiklassis ja kruusaklassis. „Asfaldi rada katab peaaegu terve Läänemaa, kruusa rada on rohkem Piirsalu ümber,” ütles Külaots.
Külaots tõi näiteks, et kruusaklass viib võistlejad näiteks Veskijärve juurde, asfaldil sõitjad, aga käivad nii Noarootsis kui ka Puises.
Kõigil etappidel ja radadel on läbitavaid punkte 60 ringis. Täpne arv sõltub Külaotsa sõnul rajameistrist. Läänemaa etapi algus- ja lõpp-punkt on Piirsalu pargis lava juures. Võistlus kestab kuus tundi. Selle ajaga läbivad asfaldiklassi võistlejad umbes 300 kilomeetrit ja kruusaklassis kuni 200 kilomeetrit. Etapile on oodatud kuni sada võistlejat, hetkel on registreerunuid 60, varasematel etappidel on osalejaid olnud 90 kandis. Motoorienteerumisel osalemine maksab 45 eurot. Orienteerumine algab kell 12. Orienteerumiseks on vajalik mootorratas ja nutitelefon.
Automotospirit
14.06.2022
Nädalavahetusel on Saaremaa täis motosportlasi ja mootorrattureid – lisaks enduro meistrivõistlustele, kogunevad tsiklistid ka motoorienteerumissarja Nägemata Eesti neljandale etapile.
Motoorienteerumissarja Nägemata Eesti neljas etapp peetakse sel laupäeval Saaremaal ja kannab nime Öks Sööröömöö Ötöpp. Asja üks eestvedaja Tom Külaots märkis, et seekordne sõit on teistest etappidest veidi teistsugusem, sest nüüdsel sõidul vürtsitab lõpptulemusi ka lisakatse. “Üleüldiselt on tegu kõigile avatud üritusega,” märkis ta.
Saue vald
10.10.2022
Eeloleval laupäeval, 15. oktoobril võib nii Saue vallas kui ka naabervaldades näha sõitmas sügise kohta ebatavaliselt palju mootorrattureid. Neid võib olla nii suurtel kui väikestel teedel, nii asfaldil kui metsateedel ning nad justkui otsivad midagi. Siiski pole tegemist koduteed otsivate eksinud turistidega ega ka saaki otsivate vargapoistega vaid tegemist on täiesti tavaliste motoorienteerujatega.

Motoorienteerumise sarja Nägemata Eesti hooaja viimane etapp peetakse sel laupäeval Harjumaal ning peamiselt Saue valla teedel. Võistluse staabiks on Laitse Rallypark ning enamus toetajaidki Saue valla ettevõtted: Helg OÜ, Madila Mahe, Saue Rauakaubad, Aknakate OÜ. Lisaks kohalikele toetajatele on sarjal ka suursponsorid Motonet, Sony Center, Motosügis, BMW, Motorrad, Moto24 ja Ahti Lind. Viimane paneb lõpuloosiks välja reisi soojale maale.